

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Contact Plating | Tin |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Voltage | 60 V |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Max Input Voltage | 60 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | PWM |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Max Input Voltage (DC) | 60 V |
| Min Input Voltage (DC) | 2.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Current | 50 mA |
| Type | Linear LED Driver |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1764
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26237
Ext.Price$0.26237
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26237 | $0.26237 |
| 10 | $0.22973 | $2.29730 |
| 50 | $0.21394 | $10.69700 |
| 100 | $0.19924 | $19.92400 |
| 500 | $0.19177 | $95.88500 |
| 1000 | $0.18721 | $187.21000 |
